Przekaż nam 1% podatku. Wpisz nasz KRS 0000 220 518 w swoim zeznaniu podatkowym lub skorzystaj z darmowego programu do rozliczenia PIT

Coraz modniejsze pomaganie. Razem dla łodzian!

– Cieszy nas fakt, że coraz więcej wolontariuszy bierze udział w kwestach – mówi Ewa Trzeciak, współorganizatorka zbiórki, która odbyła się w miniony weekend w Łodzi. Wolontariusze Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej (ChSCh) zachęcali przechodniów m.in. na ulicy Piotrkowskiej i Mickiewicza do wspierania potrzebujących łódzkich rodzin. Była to już dziewiąta kwesta zorganizowana przez lokalną filię ChSCh.

Wcześniej wolontariusze przeprowadzili akcje na rzecz ofiar trzęsienia ziemi na Haiti, powodzian w Polsce, a w ostatnim czasie na rzecz ubogich łódzkich rodzin. W sobotę, 30 czerwca zebrali 760 zł.

– Kwesta przebiegła w bardzo sympatycznej atmosferze – ocenia Henryk Turczak, kierownik filii ChSCh w Łodzi. – Jedna z kwestujących osób była w zaawansowanej ciąży. Co ciekawe, to do jej puszki trafiło najwięcej datków – dodaje.     

Zebrane pieniądze pomogą dwóm rodzinom – pierwsza to rodzina pani Małgorzaty, która od dziewięciu lat opiekuje mężem znajdującym się w śpiączce, druga to rodzina z dwójką dzieci, która ze względu na długotrwałe bezrobocie popadła w długi.

– Przechodnie byli zainteresowani, dla kogo zbieramy pieniądze, chcieli dowiedzieć się czegoś więcej na temat tych ludzi. To bardzo pozytywne. Mogliśmy wyjaśnić, że ci, którym pomagamy, to osoby, które chcą normalnie żyć, pracować. Sytuacja losowa spowodowała, że potrzebują wsparcia – podkreśla Ewa Trzeciak. –  Szczególnie zapamiętałam młode osoby, które wykazały zainteresowanie tym, co robimy i same zachęcały innych do wsparcia akcji.

Pani Zofia potrzebuje pomocy. Od dłuższego czasu nie może znaleźć pracy. Jednak i ona przekazała drobną kwotę na rzecz innych potrzebujących.

– Niektórych przechodniów kierowaliśmy do naszego punktu przy ul. Kopcińskiego. Tam ci, którzy sami potrzebują wsparcia, mogą je otrzymać – dodaje Ewa Trzeciak.             
      
ChSCh jest ogólnopolską organizacją pożytku publicznego i pomaga wszystkim bez względu na światopogląd czy wyznanie. Organizacja posiada w Polsce ponad 70 filii.

Wolontariusze serdecznie dziękują wszystkim osobom, które przekazały dar podczas sobotniej kwesty.

Czytaj o projekcie Bądź Solidarny w Potrzebie.

(aw)

Foto: marcowa zbiórka w Łodzi dla potrzebujących rodzin. Zebrano wówczas ponad 900 zł.

Chrześcijańska Służba Charytatywna
ul. Foksal 8
00-366 Warszawa
Telefon:
(22) 31 31 425
E-mail:
biuro@bliskoserca.pl
Facebook
YouTube
Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij