Przekaż nam 1% podatku. Wpisz nasz KRS 0000 220 518 w swoim zeznaniu podatkowym lub skorzystaj z darmowego programu do rozliczenia PIT

Łódź: odzież dla maluchów i nie tylko

Na przełomie 2011 i 2012 roku filia Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej (ChSCh) w Łodzi w ramach akcji „Kurtka dla malucha” prowadziła zbiórkę ciepłej odzieży dziecięcej. Zgromadzone ubrania trafiły do osób potrzebujących, m.in. do rodziny pani Ani. Jednak pomoc odzieżowa trwa nadal.

– Wśród darczyńców był Kościół Adwentystów Dnia Siódmego w Łodzi-Widzewie i mieszkańcy Łodzi – relacjonuje Ewa Turczak z ChSCh. – Ale największy wkład w akcję „Kurtka dla malucha” miała wolontariuszka Małgorzata Trzeciak-Wcislo. Zorganizowała ona zbiórkę w swoim miejscu pracy. Dzięki darczyńcom mogliśmy obdarować rodziny potrzebujące wskazane przez MOPS.

Uśmiech zagościł między innymi na twarzy pani Ani, kiedy mogła dwoje swoich pociech ubrać w ciepłe kurteczki i  buciki. Jeszcze w niedzielę, 4 marca wolontariusze przekazywali ubrania dla innej potrzebującej matki z trójką dzieci.

– Nasz punkt wydawania odzieży, mieszczący się przy ul. Kopcińskiego 67, czynny jest cały czas. Ciągle zgłaszają się nowe osoby po pomoc. Zapraszamy w każdą niedzielę, 12-14 – mówi Ewa Turczak. – Posiadamy ubrania zarówno dla dzieci jak i dorosłych.

Wolontariusze z Łodzi oprócz pomocy odzieżowej organizują kwesty uliczne dla potrzebujących łódzkich rodzin. W grudniu filia ChSCh wsparła również akcję Radia Łódź „Świąteczne pogotowie”, przekazując około 500 pluszaków i innych zabawek dla najmłodszych.

Czytaj więcej o pomocy odzieżowej.

(aw)

Chrześcijańska Służba Charytatywna
ul. Foksal 8
00-366 Warszawa
Telefon:
(22) 31 31 425
E-mail:
biuro@bliskoserca.pl
Facebook
YouTube
Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij