Darmowy​ ​Program​ ​PIT​ ​dostarcza​ ​Instytut​ ​Wsparcia Organizacji​ ​Pozarządowych​ ​w​ ​ramach​ ​projektu​ ​PITax.pl​ ​dla​ ​OPP.

KRS

Filia Łódź

Łódź: są jeszcze wrażliwi ludzie

27.02.2012, Bądź Solidarny w Potrzebie

Sobotnie popołudnie, 25 lutego było w Łodzi czasem kwesty zorganizowanej przez lokalnych wolontariuszy Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej (ChSCh). Kilkanaście, w większości młodych osób ubranych w biało-zielone koszulki ChSCh i wyposażonych w puszki kwestarskie zbierało pieniądze, które pomogą potrzebującym łódzkim rodzinom.    

Wolontariuszy można było spotkać na ulicy Piotrkowskiej, w okolicy Galerii Łódzkiej i w Manufakturze.

– Niektóre osoby wrzucały większe kwoty – relacjonuje Ewa Trzeciak, wolontariuszka. – Co ciekawe, to uczniowie, którzy zazwyczaj mają niewiele pieniędzy, chętniej dzielili się tym, co mają.

– Zbiórkę wsparła młodzież z Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Łodzi-Górnej
– dodaje Henryk Turczak, kierownik filii ChSCh w Łodzi. – Do 11 puszek kwestowało 14 osób.

Uzyskana kwota 790 zł pomoże między innymi pani Sylwii, samotnie wychowującej dwóch synów, z których starszy choruje na raka.

– Pani Sylwia wraz dziećmi również chciała wziąć udział w akcji, jednak kłopoty zdrowotne syna przeszkodziły jej w tym – wyjaśnia Henryk Turczak. – Dzięki zbiórce będziemy mogli pomóc tej rodzinie w uregulowaniu rachunków za prąd. Ponadto dla innych potrzebujących zakupimy żywność z długim terminem ważności.

Niektórzy z tych, których wolontariusze spotykali na ulicy, to również osoby potrzebujące. Kierowano je do punktu wydawania odzieży prowadzonego przez filię ChSCh w Łodzi, który czynny jest w każdą niedzielę.

– Mimo że kolejny raz aura nam nie sprzyjała, kwestowaliśmy, bo chcieliśmy pomóc – mówi Dorota, kolejna wolontariuszka. – To było najważniejsze, choć zbieranie funduszy na rzecz osób potrzebujących dla wielu z nas nie jest łatwe. Cieszę się jednak, że są jeszcze ludzie, którzy potrafią dzielić się z innymi.

(aw)

Pomóż nam

Na nasze projekty

zebraliśmy już:

2 468 zł

Zobacz nasz plan pomocy w bieżącym roku »

Kontakt

Chrześcijańska Służba Charytatywna
Oddział Łódzki
Filia Łódź
ul. Kopcińskiego 67
90-032 Łódź

Nr konta bankowego:
82 2030 0045 1110 0000 0283 5200

Kierownik: Henryk Turczak
Swoją funkcję pełni społecznie
Tel.: (+48) 22 34 99 935

E-mail:

Zgłoś uwagę do strony

Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij