Darmowy​ ​Program​ ​PIT​ ​dostarcza​ ​Instytut​ ​Wsparcia Organizacji​ ​Pozarządowych​ ​w​ ​ramach​ ​projektu​ ​PITax.pl​ ​dla​ ​OPP.

KRS

Filia Łódź

Łódź: uwaga na fałszywe zbiórki odzieży!

7.03.2016, nieprzypisany

Od kilkunastu miesięcy na terenie Łodzi oraz województwa łódzkiego ma miejsce nielegalny proceder zbiórek odzieży prowadzonych przez oszustów podszywających się pod Chrześcijańską Służbę Charytatywną (ChSCh). 

– Nasza organizacja, podobnie jak wiele innych organizacji w Polsce, współpracuje z firmami zbierającymi odzież – mówi Bogusław Bałut, prezes Fundacji Chrześcijańska Służba Charytatywna Oddział Łódzki. – W całej Polsce dzięki takim zbiórkom nasze punkty pomocy odzieżowej kilka razy w roku otrzymują dostawę używanych ubrań, które wydają swoim podopiecznym. Jednak w Łodzi obecnie żadna z firm zbierających odzież, z którymi mamy podpisaną umowę na wykorzystywanie naszego logo oraz innych danych organizacji, nie prowadzi tego rodzaju zbiórek. Dlatego jeśli ktokolwiek w tym mieście znalazł przy swoim bloku informację o zbiórce odzieży prowadzonej rzekomo pod szyldem ChSCh – jest to oszustwo.   

Na ulotkach rozwieszanych w Łodzi widnieje logo i nazwa organizacji, a także adres internetowy ChSCh.

– Osoby podszywające się pod nas mogą używać ulotek z danymi firmy, która kiedyś zbierała dla nas odzież w Łodzi, może być na nich nawet numer telefonu tego wykonawcy zbiórki, choć jest już nieaktualny. Podrobione ulotki są czarno-białe, wykonane przy pomocy kserokopiarki, zaś data zbiórki jest zazwyczaj napisana odręcznie – mówi Bogusław Bałut.

Ostatnia zgłoszona fałszywa zbiórka miała miejsce 29 lutego na ulicy Sekwestratorskiej. Tydzień wcześniej podobne zdarzenie miało miejsce w miejscowości Królowa Wola (woj. łódzkie).

Ponieważ obecnie Chrześcijańska Służba Charytatywna nie ma podpisanej żadnej umowy z firmą zbierającą używaną odzież na terenie województwa łódzkiego, w przypadku zauważenia ulotek informujących o takiej zbiórce organizacja prosi, aby natychmiast poinformować o tym przestępstwie właściwy miejscu zamieszkania komisariat policji (zob. mapa komisariatów. Numery telefonów znajdują się pod nazwą komisariatu w kolumnie po lewej stronie) oraz Chrześcijańską Służbę Charytatywną pod numerem telefonu 22 34 99 935.

Należy jednocześnie podkreślić, że zbiórki prowadzone pod szyldem Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej na terenie innych województw czy zbiórki pod szyldem innych organizacji na terenie Łodzi są legalne. W razie jakichkolwiek wątpliwości można się też upewnić, kontaktując się z organizacją wskazaną na ulotce.

Pomóż nam

Na nasze projekty

zebraliśmy już:

2 468 zł

Zobacz nasz plan pomocy w bieżącym roku »

Kontakt

Chrześcijańska Służba Charytatywna
Oddział Łódzki
Filia Łódź
ul. Kopcińskiego 67
90-032 Łódź

Nr konta bankowego:
82 2030 0045 1110 0000 0283 5200

Kierownik: Henryk Turczak
Swoją funkcję pełni społecznie
Tel.: (+48) 22 34 99 935

E-mail:

Zgłoś uwagę do strony

Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij